Dlaczego kredyty gotówkowe są gorsze od kredytów celowych?

Kredyty celowe cieszą się mniejszą popularnością niż kredyty gotówkowe ponieważ ich otrzymanie jest trudniejsze oraz cel musi być jasno zdefiniowany jednak ludzie je wykorzystują przede wszystkim ze względu na niższe oprocentowanie jak i inne cechy takiego kredytu - poszukaj najlepszych kredytów na PortalBankowy.info.

Kredyty gotówkowe wiążą się ze znacznie prostszymi procedurami, bardzo często wystarczy pójść do banku z dowodem osobistym i już po godzinie można wyjść z pieniędzmi. Jednak tak pobieżne badanie zdolności kredytowej wiąże się dla banku z dużo większym ryzykiem, które trzeba jakoś zrekompensować oraz ograniczyć i właśnie te ograniczenia sprawiają że kredyty celowe mogą być znacznie bardziej atrakcyjne. Kwoty kredytów gotówkowych są raczej niskie przeważnie jest to kilka tysięcy złotych, w sytuacjach bardziej ekstremalnych nawet kilkanaście tysięcy jednak nie wystarczy to na zakup nieruchomości. W przypadku tak dużych wydatków jak zakup mieszkania lepiej sprawdzają się kredyty hipoteczne, które można brać nawet na kilkaset tysięcy. Oczywiście aby otrzymać kredyt hipoteczny trzeba złożyć komplet dokumentów oraz oddać jakąś nieruchomość pod hipotekę, bank wówczas ma znacznie niższe ryzyko dzięki czemu może zaproponować znacznie niższe oprocentowanie. Innym kredytem celowym są inwestycje na przykład na zakup nowego sprzętu produkcyjnego. Tutaj również kwota pieniędzy jaką można otrzymać w kredycie gotówkowym może okazać się niewystarczająca. Ponadto okres spłaty kredytów inwestycyjnych może być może być rozłożony na dłuższy okres czasu.

Inną kwestią są prowizje. W przypadku kredytów gotówkowych banki udzielają wielu kredytów w krótkich okresach czasu, a więc zarabiają całkiem sporo na prowizjach za udzielanie kredytu. Z drugiej strony my tracimy płacąc te liczne prowizje. I to by było chyba na tyle jeśli chodzi o słabości kredytów gotówkowych, mają także swoje zalety, które przemawiają na ich korzyść. Kiedy pojawia się prawdziwa okazja i brakuje nam tylko kilku tysięcy do zakupu czegoś w danym momencie kredyt gotówkowy sprawdzi się całkiem nieźle ze względu na możliwość szybkiego jego otrzymania. Poza kredytami gotówkowymi możemy jeszcze wziąć pożyczkę, jednak tej opcji lepiej unikać jeśli mamy inne ze względu na wysokie koszty.