Konsolidacja chwilówek - jak działa to rozwiązanie?

O konsolidacji kredytów słyszał z pewnością każdy, jest to rozwiązanie które z pewnością ułatwi nam spłatę zaciągniętych kredytów szczególnie w tych trudnych dla nas czasach. Konsolidacja wydaje się być wówczas receptą na wszystkie nasze problemy finansowe. Niestety nie jest to rozwiązanie dla wszystkich, nie każdy może pozwolić sobie na konsolidację swoich długów, szczególnie jeśli dotyczą one pożyczek krótkoterminowych.

Dziś uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej jest dość proste, szczególnie jeżeli chodzi o pożyczki krótkoterminowe, możemy zaciągnąć ich nawet kilka i to bez najmniejszego problemu. Cała procedura jest bardzo prosta, musimy złożyć tylko wniosek onlin, a zatem nie ma nawet konieczności wychodzenia z domu i przedstawiania zaświadczeń o dochodach. Pożyczanie pieniędzy i ich wydawanie jest bardzo przyjemne, problem jednak może pojawić się w sytuacji kiedy nasze dochody nie wystarczają już na terminową spłatę zadłużenia. Wtedy poszukujemy sposobów wyjścia z trudnej sytuacji finansowej.

Czym jest i jak działa konsolidacja chwilówek?

Konsolidacja to połączenie kilku mniejszych kredytów w jeden większy z mniejszą ratą. W praktyce oznacza to uzyskanie nowego kredytu, z którego pieniądze zostaną przeznaczone bezpośrednio na spłatę naszych dotychczasowych zadłużeń. Jednak pamiętajmy o tym, że będzie to nowe zobowiązanie które oznacza także nowe koszty, a zatem przed podjęciem decyzji warto sprawdzić wszystkie wady i zalety konsolidacji i policzyć czy to się nam opłaca. Ważny jest też czas, spłata zobowiązań rozłożona na raty, to mniejsze obciążenie i większa szansa na oddanie pożyczonych pieniędzy w terminie. Opóźnia w spłacie rat to również dodatkowe koszty związane z naliczeniem odsetek karnych, windykacją czy postępowaniem komorniczym.

Kiedy można konsolidować chwilówki?

Konsolidacja dla kilku zobowiązań jest możliwa w sytuacji kiedy posiadamy odpowiednio wysoką zdolności kredytową. Ubiegając się o konsolidację bank przeprowadzi standardową procedurę związaną z oceną naszej zdolności kredytowej klienta. A zatem konsolidacja to rozwiązanie które sprawdza się jedynie przy zobowiązaniach nieprzeterminowanych. Kiedy widzimy że zaczynają pojawiać się nam problemy finansowe, zadziałajmy jak najszybciej jeszcze prze pojawianiem się kłopotów. Wówczas decyzja banku będzie odmowna. Jednak konsolidacja to nie jedyne wyjście z sytuacji. W razie problemów z dotrzymaniem terminu spłaty zadłużenia, możemy zwrócić się do firmy pożyczkowej o znalezienie innego rozwiązania, które będzie dostosowane do naszych obecnych możliwości.