Co trzeba wiedzieć o pożyczkach zabezpieczonych?

Dzisiaj każdy z nas ma możliwość uzyskania niezabezpieczonego finansowania działalności gospodarczej bez surowych standardów kwalifikacyjnych lub wysokich kosztów. Jeśli chodzi o uzyskiwanie pożyczek dla działalności gospodarczej, masz dwie możliwości: zabezpieczone lub niezabezpieczone.

Po prostu, zabezpieczona pożyczka jest to taka, w której postawiłeś jakieś zabezpieczenie. A ponieważ kredytodawcy traktują pożyczki zabezpieczone jako bezpieczniejszy zakład, są to opcje, na które zazwyczaj kredytodawcy się zgadzają. Powiedzmy, że zaciągasz pożyczkę na zatrudnienie nowego personelu lub konsolidujesz wysokie zadłużenie. Tradycyjny pożyczkodawca prawdopodobnie będzie wymagał pewnej formy zabezpieczeń, a może nawet osobistych aktywów. Oznacza to, że możesz zostać zmuszony do założenia domu lub pojazdu w celu uzyskania potrzebnych funduszy. Idea zabezpieczenia zabezpieczenia pożyczki może wydawać się prosta, ale dla wielu kredytobiorców to nie jest tak proste, jak się wydaje. Po pierwsze, wiele firm nie ma zabezpieczenia, które uważa za akceptowalne dla banku. Co więcej, niektóre mogą nie mieć żadnego zabezpieczenia. Na przykład, jeśli dzierżawiasz przestrzeń, jak wiele firm, nie jesteś właścicielem lokalu. Oznacza to, że nie masz nieruchomości, które może stanowić zabezpieczenie.

W takim przypadku pożyczkodawca może wymagać umieszczenia osobistych aktywów. Jednak większość właścicieli firm chciałaby utrzymać swoją firmę i osobiste finanse osobno. Jest to bardzo często spotykany scenariusz i może prowadzić do zamknięcia wielu firm z racji procesu kredytowego.

Zbadaj opcje finansowania firmy!

Na szczęście są kredytodawcy, którzy zapewnią pożyczkę małej firmie bez konieczności zabezpieczenia. Ci kredytodawcy patrzą na firmę inaczej niż tradycyjne instytucje finansowe i mogą tworzyć rozwiązania, które działają dla kredytobiorców bez potrzeby zabezpieczenia. To świetna wiadomość dla firm, które nie mają zabezpieczenia lub nie chcą ryzykować swoich aktywów.

Pamiętaj jednak, że nie wszyscy niezabezpieczeni kredytodawcy są sobie równi. Wielu będzie wymagało, aby firmy dokonały wysokich płatności dziennych w celu zmniejszenia ryzyka niewywiązania się pożyczki z zabezpieczeniem i stworzy harmonogram spłat, który będzie bardzo krótkoterminowy, dzięki czemu można je szybko spłacić. Ten harmonogram wymaga wysokiego obciążenia płatniczego i przepływu gotówki. W związku z tym firmy otrzymują wysoką opłatę w zamian za niezłożenie zabezpieczenia. Dlatego wyglądaj na możliwość uzyskania niezabezpieczonego finansowania firmy bez wysokich płatności dziennych. W tym kontekście możesz otrzymywać pożyczkę bez zabezpieczenia i zapłacić tylko jedną miesięczną płatność, która zazwyczaj wynosi mniej niż połowa innych firm pożyczki na zasadzie niezabezpieczonej. Natomiast niezabezpieczone pożyczki są udzielane firmom, które nie kwalifikują się do tradycyjnego finansowania lub mają pilne krótkoterminowe potrzeby finansowe.